İnnovativ startaplar yerli bazarı hərəkətləndirir II HİSSƏ Seçim sadədir: Yerli istehsal olmalı, məhsulu istehsalçı özü satmalı, məhsullar təzə və keyfiyyətli olmalıdır İnnovativ startaplar yerli bazarı hərəkətləndirir KOBİA tərəfindən maarifləndirici flayer və bukletlər hazırlanıb Kənd təsərrüfatı, sənaye və xidmət sektorlarında çalışan sahibkarların müraciətlərinə baxılıb Ağdaşın biznes imkanlarının reallaşdırılması sahibkarların iştirakı ilə müzakirə edilib “Startap” şəhadətnaməsi almış KOB subyektlərinin sayı 199-a çatıb “KOB-ların yaşıl keçidi üçün Bakı İqlim Koalisiyası: Qadınların rolunun artırılması” mövzusunda panel müzakirə keçirilib "CBC FM"in "İqtisadi həftə" verilişi “Uğurlu tərəfdaşlıqda xanım sahibkarlar” layihəsi başa çatıb
KOBİA nümayəndələri Almaniyada keçirilmiş tədbirlərə qatılıb 24.01.25
KOBİA nümayəndələri Almaniyada keçirilmiş tədbirlərə qatılıb
Səfər çərçivəsində KOBİA nümayəndələrinìn keçirdiyi görüşlərdə iki ölkə arasında biznes tərəfdaşlığın genişləndirilməsi və ticarət perspektivləri müzakirə olunub.
Yanvarın 21-də Almaniya Federativ Respublikasının Münhen şəhərində ölkəmizin Almaniyadakı Səfirliyinin və Almaniyanın Şərqi Biznes Assosiasiyasının təşkilatçılığı ilə “Yeni üfüqlərin tədqiqi: Alman şirkətləri üçün Azərbaycanda investisiya və əməkdaşlıq” mövzusunda Alman– Azərbaycan İqtisadi Forumu keçirilib. Tədbirin “Əməkdaşlığın təşviqi: Alman-Azərbaycan biznes tərəfdaşlıqları üçün stimullar” mövzusunda panelində Kiçik və Orta Biznesin İnkişafı Agentliyinin (KOBİA), Ələt Azad İqtisadi Zonasının Səlahiyyətli Qurumunun, İxracın və İnvestisiyaların Təşviqi Agentliyinin–AZPROMO-nun rəhbərləri, Rəqəmsal İnkişaf və Nəqliyyat Nazirliyinin və Energetika Nazirliyi yanında Bərpa Olunan Enerji Mənbələri Dövlət Agentliyinin səlahiyyətli şəxsləri iştirak ediblər. Forumdakı çıxışında KOBİA-nın İdarə Heyətinin sədri Orxan Məmmədov iki ölkənin biznes dairələri arasında birgə əməkdaşlığın genişləndirilməsi, KOB-ların rəqəmsallaşdırılması və “yaşıl transformasiya” sahəsində təcrübə mübadiləsi, həmçinin Almaniyanın KOB-lara dəstək mexanizmlərinin öyrənilməsi və tətbiq olunmasının əhəmiyyətli olacağını qeyd edib.
Yanvarın 23-də Maynz şəhərində keçirilmiş “Azərbaycan: Gələcəyin Qovşağı - Alman şirkətləri üçün strateji imkanlar” mövzusunda tədbirin “Azərbaycan regionda strateji qovşaq rolunda” adlı panelində çıxış edən  KOBİA sədri ölkəmizdə kiçik və orta sahibkarlıq sektorunun gücləndirilməsi üçün dövlətimizin apardığı islahatlar, bunun iqtisadiyyat üçün müsbət töhfələri, eləcə də KOBİA-nın bu sahədə tətbiq etdiyi alətlər və uğurla fəaliyyət göstərən müvafiq infrastruktur barədə tədbir iştirakçılarını məlumatlandırıb.
Səfər çərçivəsində KOBİA nümayəndələri Almaniyanın Rheinhessen əyalətinin Sənaye və Ticarət Palatasının Baş icraçı direktoru Karina Svede ilə görüşüblər. Görüşdə biznes strukturları arasında birgə layihələrin həyata keçirilməsi, sektoral işgüzar səfərlərin təşkili və digər əməkdaşlıq imkanları nəzərdən keçirilib.