İnnovativ startaplar yerli bazarı hərəkətləndirir II HİSSƏ Seçim sadədir: Yerli istehsal olmalı, məhsulu istehsalçı özü satmalı, məhsullar təzə və keyfiyyətli olmalıdır İnnovativ startaplar yerli bazarı hərəkətləndirir KOBİA tərəfindən maarifləndirici flayer və bukletlər hazırlanıb Kənd təsərrüfatı, sənaye və xidmət sektorlarında çalışan sahibkarların müraciətlərinə baxılıb Ağdaşın biznes imkanlarının reallaşdırılması sahibkarların iştirakı ilə müzakirə edilib “Startap” şəhadətnaməsi almış KOB subyektlərinin sayı 199-a çatıb “KOB-ların yaşıl keçidi üçün Bakı İqlim Koalisiyası: Qadınların rolunun artırılması” mövzusunda panel müzakirə keçirilib "CBC FM"in "İqtisadi həftə" verilişi “Uğurlu tərəfdaşlıqda xanım sahibkarlar” layihəsi başa çatıb
“Uğurlu tərəfdaşlıqda xanım sahibkarlar” adlı layihəyə yenidən start verilib 15.01.25
“Uğurlu tərəfdaşlıqda xanım sahibkarlar” adlı layihəyə yenidən start verilib
Qadın sahibkarların biznes sahəsində bilik və bacarıqlarının artırılması, işgüzar əlaqələrinin genişləndirilməsi məqsədi daşıyan layihə çərçivəsində müxtəlif təlimlər, işgüzar görüşlər, müəssisə ziyarətləri həyata keçiriləcək.
Kiçik və Orta Biznesin İnkişafı Agentliyi (KOBİA), “Marsol Group” və İş adamları Cəmiyyətinin Milli Assosiasiyasının (İCMA) birgə təşkilatçılığı ilə “Uğurlu tərəfdaşlıqda xanım sahibkarlar” layihəsinə yenidən start verilib.
Layihədə 70-dən çox xanım sahibkarın iştirakı nəzərdə tutulur. Layihə çərçivəsində iştirakçılar üçün təlimlər, ofis və istehsalat ziyarətləri, dövlət qurumlarında görüşlər, master klaslar və s. təşkil olunacaq. Məqsəd qadın sahibkarların işgüzar əlaqələrini genişləndirmək, onların biznes biliklərini artırmaq, qadın sahibkarlar arasında əlaqələri genişləndirməkdir.
Layihənin təqdimatına həsr olunmuş tədbirdə layihənin təşkilinə dəstək göstərən təşkilatların nümayəndələri və qadın sahibkarlar iştirak ediblər. KOBİA-nın İdarə Heyətinin sədri Orxan Məmmədov, İş adamları Cəmiyyətinin Milli Assosiasiyasının və “Marsol Group”un İdarə Heyətinin sədri Tural Mustafayev çıxış edərək ölkəmizdə qadın sahibkarlığın inkişafına dəstək tədbirləri, bu sahədə özəl sektorun təşəbbüsləri və layihə barədə məlumat veriblər. Tədbir çərçivəsində qadın sahibkarların biznes sahəsində yeniliklər və layihə barədə sualları da cavablandırılıb.
Qeyd edək ki, Uğurlu tərəfdaşlıqda xanım sahibkarlar” layihəsi 2024-cü ildən icra olunur. “Kapital Bank”, “Esen Tekstil”, “Nur Collection”, “Soel Parfum” və “Sharaf Media” layihənin tərəfdaşları və dəstək göstərənləri sırasındadır. Layihə mart ayında başa çatacaqdır.