Gənclərin sahibkarlıq fəaliyyətinə marağı artır İnnovativ startaplar yerli bazarı hərəkətləndirir II HİSSƏ Seçim sadədir: Yerli istehsal olmalı, məhsulu istehsalçı özü satmalı, məhsullar təzə və keyfiyyətli olmalıdır İnnovativ startaplar yerli bazarı hərəkətləndirir KOBİA tərəfindən maarifləndirici flayer və bukletlər hazırlanıb Kənd təsərrüfatı, sənaye və xidmət sektorlarında çalışan sahibkarların müraciətlərinə baxılıb Ağdaşın biznes imkanlarının reallaşdırılması sahibkarların iştirakı ilə müzakirə edilib “Startap” şəhadətnaməsi almış KOB subyektlərinin sayı 199-a çatıb “KOB-ların yaşıl keçidi üçün Bakı İqlim Koalisiyası: Qadınların rolunun artırılması” mövzusunda panel müzakirə keçirilib "CBC FM"in "İqtisadi həftə" verilişi
Növbəti “İnvestisiya səyahəti” tədbiri Zaqatala rayonunda keçirilib 24.10.24
Növbəti “İnvestisiya səyahəti” tədbiri Zaqatala rayonunda keçirilib
Tədbir çərçivəsində iştirakçılar qiymətli kağızlar bazarı barədə məlumatlandırılıb.
Bakı Fond Birjasının, Kiçik və Orta Biznesin İnkişafı Agentliyinin (KOBİA) və investisiya şirkətlərinin iştirakı ilə Zaqatala rayonunda “İnvestisiya səyahəti” layihəsi çərçivəsində tədbir təşkil olunub.
Qiymətli kağızlar bazarına dair məlumatlılıq səviyyəsinin yüksəldilməsi, regionlarda bu sahəyə marağın artırılması və biznes ictimaiyyətinin diqqətinin kapital bazarına yönəldilməsi istiqamətində tədbir çərçivəsində Bakı Fond Birjasının Listinq Məsləhət Proqramının imkanları, eləcə də investisiya şirkətlərinin kapital bazarında investor olmağın üstünlükləri və qiymətli kağız buraxılışında anderraytinq xidməti mövzularında təqdimatlar keçirilib, iştirakçıların sualları cavablandırılıb.
Qeyd edək ki, bu, sayca on üçüncü belə tədbirdir. Bundan əvvəl “İnvestisiya səyahəti” tədbiri Gəncə, Xaçmaz, Lənkəran, Yevlax, Qəbələ, Şamaxı, Şabran, Göyçay, Şəmkir, Naxçıvan, Quba və Şəki şəhərlərində təşkil olunub. Mütəmadi olaraq keçirilən “İnvestisiya səyahəti” tədbirlərinin məqsədi regionlarda fəaliyyət göstərən biznes subyektlərini alternativ maliyyələşmə mənbəyi olan qiymətli kağızlar bazarı barədə məlumatlandırmaqdır.