İnnovativ startaplar yerli bazarı hərəkətləndirir II HİSSƏ Seçim sadədir: Yerli istehsal olmalı, məhsulu istehsalçı özü satmalı, məhsullar təzə və keyfiyyətli olmalıdır İnnovativ startaplar yerli bazarı hərəkətləndirir KOBİA tərəfindən maarifləndirici flayer və bukletlər hazırlanıb Kənd təsərrüfatı, sənaye və xidmət sektorlarında çalışan sahibkarların müraciətlərinə baxılıb Ağdaşın biznes imkanlarının reallaşdırılması sahibkarların iştirakı ilə müzakirə edilib “Startap” şəhadətnaməsi almış KOB subyektlərinin sayı 199-a çatıb “KOB-ların yaşıl keçidi üçün Bakı İqlim Koalisiyası: Qadınların rolunun artırılması” mövzusunda panel müzakirə keçirilib "CBC FM"in "İqtisadi həftə" verilişi “Uğurlu tərəfdaşlıqda xanım sahibkarlar” layihəsi başa çatıb
Təlimçilər üçün təlim təşkil edilib 01.02.20
Təlimçilər üçün təlim təşkil edilib
2020-ci il ərzində ölkə regionlarında qadınların sahibkarlıq fəaliyyətinə daha çox cəlb edilməsi üçün seminarlar və digər maarifləndirici tədbirlər keçiriləcək. Bu məqsədlə seminarlarda təlimçi kimi iştirak edəcək mütəxəssislər üçün 28-30 yanvar tarixlərində Bakı şəhərində təlim təşkil olunub.
Avropa İttifaqı tərəfindən maliyyələşdirilən “Kənd yerlərində sahibkarlığın inkişafına dəstək” layihəsi çərçivəsində keçirilmiş təlimçilər təlimində Kiçik və Orta Biznesin İnkişafı Agentliyinin (KOBİA), “ABAD”ın, Sahibkarlar (İşəgötürənlər) Təşkilatları Milli Konfederasiyası və Azərbaycanda Qadın Sahibkarlığının İnkişafı Assosiasiyasının nümayəndələri iştirak edib. Tədbirdə təlimçi kimi fəaliyyət göstərəcək şəxslər təlimlərin hazırlanması, effektiv təqdimatlar, qadın sahibkarlar üçün mövzuların müəyyənləşdirilməsi, qiymətləndirmə metodları və s. istiqamətlərdə məlumatlandırılıb.
Təlimi uğurla başa vurmuş mütəxəssislər ölkə regionlarında qadınlar arasında sahibkar düşüncə tərzinin inkişaf etdirilməsi, onların sahibkarlıq fəaliyyətinə cəlb olunması, bilik və bacarıqlarının artırılması üçün seminarlar keçirəcəklər.
Qeyd edək ki, KOBİA Avropa İttifaqının Avropa Qonşuluq Alətinin Azərbaycan üçün Fəaliyyət Proqramı çərçivəsində həyata keçirilən “Kənd yerlərində sahibkarlığın inkişafına dəstək” texniki yardım layihəsinin benefisiarlarındandır. 2019-2021-ci illəri əhatə edən layihənin məqsədi Azərbaycanın iqtisadi rayonlarında biznesin inkişafına və məşğulluğun artırılmasına dəstək göstərməkdir.